Vířivka
Plavání rodičů s dětmi (1,5 – 3 roky)

Pro koho je kurz určený?

Kurz je určený pro děti od dvou do tří let a jejich rodiče. Výuka probíhá formou hry za doprovodu básniček a písniček.

Budujeme u dětí kladný vztah k vodnímu prostředí. Ve výuce používáme moderní barevné plavecké pomůcky.

Naším úkolem je hravou formou děti seznámit s vodním prostředím, zbavit je obavy z potápění, naučit základům plavání (foukat do vody, kopat nožičkami, ležet na zádech, orientaci pod vodou...)

Upozornění pro šíleně ambiciózní rodiče: naším společným úkolem je to, aby se plavání dětem líbilo. Není nutné, aby se všichni potápěli, lovili ze dna předměty a plavali. Někomu se to možná podaří, ale většina takto malých dětí to není schopná dokázat. Chvalte děti za jakýkoli byť nepatrný úspěch. Je nutné, aby se děti cítily dobře. Budeme si prostě hrát a když se to povede, tak dokážeme velké věci.

Kde a jak kurz probíhá?

Výuka probíhá ve vířivce. Skupinkou o maximálně 8 dětech je pro vaše nejmenší zajištěn individuální přístup. Výuka probíhá půl hodiny 10.30 - 11.00. Pro takto malé děti není dobré zůstávat ve vířivce déle.

Po příchodu Vám paní pokladní předá čip a můžete jít do šatny (zatím nic neplatíte). Z organizačních důvodů Vás nemohu osobně přivítat hned u vstupu, ale po převlečení se sejdeme v 10.30 hod u vířivky.

Vašim dětem půjčím rukávky a hračky a půjdeme si na chvilku hrát. Zkusíme chodit v dostupné vodě, bublat pusinkou, kopat nohama.... Pokud budeme mít dostatek odvahy sundáme rukávky a zkusíme to bez rukávků. Výuku povedu tak, aby se všechny děti naučily co možná nejvíc nových dovedností. Beru ohled na to, že některé děti již plavat chodily a některé jsou na kurzu poprvé. Na konci se sklouzneme do vody. Záleží jenom na vás, jak moc své dítko potopíte.

Pokud se vám stane, že se dítko nedopatřením potopí, nedělejte z toho vědu. Pochvalte ho, že je borec. Žádné chudáčku, ty jsi se potopil. Potápět se budeme časem všichni.

Vyzkoušíte si 1. hodinu a v případě, že budete spokojeni a rozhodnete se pro celý kurz, domluvíme si formu úhrady. Je možnost platit převodem z účtu, ale i v hotovosti.

Zázemí pro děti a rodiče.

Pro rodiče a děti jsou speciální šatny. Šatny jsou oddělené pro maminky a tatínky. Je možné využít hernu.

Informace:

Plaveme od 2. února do května 2021.

Poznámka: Kurzy neprobíhají ve dnech státních svátků a školních prázdnin.

V ceně kurzu 1500 Kč je 10 lekcí a 2 náhrady. Kurzovné se nevrací. Pokud se vaše dítko nemůže z vážných zdravotních důvodů zúčastnit více než 50% kurzu, mohu platbu použít na další kurz nebo pro sourozence. Jednotlivá lekce stojí 200 Kč. Je nutné se domluvit předem.


Vířivka na bazénu na Kraví Hoře

Teplota vody: 32 - 34 °C

Rozměry: 5x6m, hloubka 1,1m