Plavecké schopnosti

Jaký jsem plavec?

Vířivka

Plavání rodičů s dětmi 1,5 - 3 roky

Kurz je určený pro děti od 1,5 roku do 3 let a jejich rodiče. Výuka probíhá formou hry za doprovodu básniček a písniček.

Budujeme u dětí kladný vztah k vodnímu prostředí. Ve výuce používáme moderní barevné plavecké pomůcky.

Naším úkolem je hravou formou děti seznámit s vodním prostředím, zbavit je obavy z potápění, naučit základům plavání (foukat do vody, kopat nožičkami, ležet na zádech, orientaci pod vodou...)

Upozornění pro šíleně ambiciózní rodiče: naším společným úkolem je to, aby se plavání dětem líbilo. Není nutné, aby se všichni potápěli, lovili ze dna předměty a plavali. Někomu se to možná podaří, ale většina takto malých dětí to není schopná dokázat. Chvalte děti za jakýkoli, byť nepatrný úspěch. Je nutné, aby se děti cítily dobře. Budeme si prostě hrát a když se to povede, tak dokážeme velké věci.


Hrátkový bazén

pro malé děti od 3 let, družstva plavců a neplavců

Rybičky - neplavci

Cílem je - neplavce (Rybičky) zbavit strachu, položit na vodu s hlavou pod vodou na bříšku a zakopat, Položit rovně a v klidu na záda a zakopat nohama. Lovit předměty ze dna. Naučit skákat a klouzat do vody. Podstatné u neplavců je, aby měli z plavání radost a do plavání se těšili. V případě nečekaného pádu do vody jsou děti schopné zadržet dech a chvíli se udrží na hladině. Toto jim může zachránit život.

Budeme si s těmito dětmi hodně hrát. Většinou se dají strhnout ke spolupráci. Výsledky bývají hodně dobré.

Trenéři: Petr Kodýtek, Michaela Doležalová, Petra Holländerová, Barbora Hegerová

Delfínci - plavci

Cílem je - plavce (Delfínky) naučit základům plavání. Děti již trochu plavat umí. Našim úkolem je naučit je kraul a znak. Koncem školního roku se budou učit i prsa. Některé delfínky připravíme na velký bazén. Pokud jsou hodně šikovní mohou přejít na velký bazén (po domluvě s trenéry) během školního roku. Delfínům do výuky zařazujeme také hry skoky, skluz, lovení předmětů....

Trenéři: Kateřina Hašková, Barbora Nováková, Michaela Stránská, Petr Hašek

* Pokud dítě přihlašujete poprvé a nejste si jisti, že plavání zvládne, můžete přijít v září 2x na zkoušku a potom teprve kurz zaplatit.


Plavecká dráha

pro větší děti 

Začátečníci

Jak mě poznáš? Chodím plavat 1 - 2x týdně, umím základní plavecké dovednosti (výdech do vody, potopit hlavu, skok do vody, splývání), zvládnu základy kraulu a znaku (nohy)

Co mě naučíte? Naučíme tě nebát se hluboké vody, základy tří plaveckých stylů (znak, prsa, kraul) a skákat šipku.

Kdo mě trénuje? Michaela Poláková, Jan Stuchlík

Kondičky 

(malé do 10 let a velké od 11 let)

Jak mě poznáš? Chodím plavat 1 - 3x týdně, mám 7 - 15 let, umím základy tří plaveckých stylů (znak, prsa, kraul). Plavu rád, ale nechci chodit na závody. Zvládnu uplavat 1000 m za hodinu.

Co mě naučíte? Zdokonalíme tvoji techniku všech plaveckých stylů, udržíme tě v dobré fyzické kondici.
Kdo mě trénuje? Jan Kodýtek, Martina Chalupská, Alena Papežíková, Anna Procházková